shutterstock_1183089439mn

Pomyślna rekrutacja jest zasadniczo ćwiczeniem w dostosowaniu…

8 lipca, 2020

„Bez wątpienia istnieje specyficzny zestaw zachowań, który skutkuje optymalnymi wynikami na danym stanowisku pracy. Wszystko, co nam potrzebne to mechanizm, który umożliwi organizacjom identyfikację tego zestawu zachowań.”

Profesor Robin Stuart-Kotze – Psycholog Organizacji

Wszyscy rekruterzy wiedzą, że sukces polega na dobraniu właściwej osoby do konkretnego stanowiska pracy każdorazowo, za pierwszym razem. Trudność stanowi to, jak to zrobić!

Obecnie rynek pracy staje się coraz bardziej złożony, dlatego też trafna identyfikacja kandydatów posiadających potencjał do osiągania wysokiego poziomu wyników także stała się trudniejsza. Kluczowym wyzwaniem dla rekruterów staje się odróżnianie tych kandydatów, którzy poradzą sobie dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej, od tych którzy poradzą sobie dobrze na danym stanowisku. Często ci kandydaci mogą być bardzo różni.

Rekomendujemy użycie narzędzia PRISM Brain Mapping – Narzędzia rekrutacyjnego on-line XXI wieku

PRISM generuje wszechstronne, w pełni dopasowane do potrzeb klienta raporty, które są łatwe do zrozumienia i dostarczają pełny obraz stopnia dopasowania kandydata do danej roli.

  • PROSTE
  • SZYBKIE
  • DOKŁADNE

W przeciwieństwie do większości narzędzi służących ocenie kandydatów, PRISM nie bazuje na ogólnych, uniwersalnych benchmarkach.

Benchmark jest tworzony w oparciu o analizę wszystkich tych charakterystyk, które umożliwiają osiąganie ponadprzeciętnych wyników przez najlepszych pracowników, zatrudnionych na stanowiskach podlegających benchmarkowi.

Poprzez przeprowadzenie prostego procesu on-line, poprzez platformę PRISM, rekruterzy i ich zespoły mogą tworzyć dokładne benchmarki stanowiskowe, a także z łatwością dzielić się nimi z zespołem.

Wykorzystując PRISM Brain Mapping możesz dokładnie, łatwo i szybko ocenić wszystkich aplikantów on-line porównując ich z Benchmarkiem oraz zobaczyć, jak oni wypadają na tle kluczowych wymogów dla danego stanowiska.

Benchmarking Stanowiska – polega na zidentyfikowaniu kluczowych czynników, które umożliwią osobie zatrudnionej na danym stanowisku osiąganie ponadprzeciętnych wyników pracy. Stworzenie adekwatnego benchmarku stanowi pierwszy niezbędny krok na drodze do zatrudnienia właściwej osoby. Nie chodzi w tym przypadku po prostu o opis stanowiska, czy roli, ale w większym stopniu o identyfikację DNA gwarantującego sukces na danym stanowisku.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y abyśmy przeprowadzili u Ciebie w firmie proces rekrutacji lub jeżeli sam chcesz przeprowadzać ten proces w oparciu o PRISM zapraszamy do kontaktu:

tel: 606 312 416
kontakt@cleverbrains.pl